Aktualita
Jak mi typologie osobnosti pomohla v přijetí sama sebe
Socionika
Co vlastně znamená být žena?

Možná být ženou znamená být žena v domácnosti? Prát, žehlit, uklízet, vychovávat děti a starat se o svého muže. Být laskavá a milující. Být pečovatelkou. Být tam vždy pro ně. Takovou ženou bychom měly být?

Žena by měla být hlavně silná! Nikdo se se ženou v životě párat nebude! Je to boj, a pokud jsi žena, tak se budeš muset v životě rvát. Možná budeš makat stejně jako chlapi, možná i víc a budeš mít nižší plat. Je potřeba se v životě prostě poprat o to, co chceš! Nic není zadarmo! Je tohle ženské?

Žena je múza. Je to poletující éterická bytost. Žena nemusí být praktická! Proč taky? O ženu by se měl starat muž a žena by ho měla inspirovat. Žena zde není proto, aby něco montovala nebo uklízela. Žena je jako květina, která tento svět zdobí. Možná je tohle ženství?

Hlavní úkol ženy by měl být v organizaci! Doma by měl být naprostý pořádek. Vše musí být přesně srovnané v policích. Ve skříni to musí mít systém! Vše by mělo být srovnané podle velikosti a barev. Zvlášť by mělo být sportovní oblečení a zvlášť oblečení společenské. Ve všem musí být řád! Mohlo by tohle být ženství?

Přesná definice toho, co to znamená být žena?

Žádná definice ve skutečnosti není. My máme z dětství naučený model chování, který nám říká, že bychom měli být hodní, protože, když jsme hodní, tak jsme přijímáni, chváleni a dostáváme dary a hlavně lásku. Z toho důvodu se svému okolí snažíme vyhovět. Chceme být takoví, jací si myslíme, že nás chce okolí a očekáváme za to přijetí a lásku.

Co mi pomohlo na cestě sebepřijetí?

Jedná se o typologii osobnosti s názvem socionika.

Socionika vám pomůže zjistit, jaký typ osobnosti jste. Na základě toho pak můžete využívat plně své silné stránky a nezabývat se tolik těmi slabými. A co je hlavně úžasné, je to, že mě to pomohlo smířit se svými slabými stránkami. Zároveň je zajímavé, že své silné stránky většinou nevidíme a nevnímáme je jako svou super schopnost. Děláme to většinou úplně automaticky a ani nad tím nepřemýšlíme.


Díky ZÁKLADNÍMU KURZU SEBEPOZNÁNÍ můžete začít lépe rozumět tomu, co to znamená být senzorik, mít intuici možností nebo času, které rysy má logik a které etik. Pochopíte, že každý má v sobě kousek logika i etika, že nic není jednoznačné. Záleží jen na tom, jestli je to 60% : 40% nebo 90% : 10%. Důležité je ale to, že vás to velice rychle přivede na cestu seberozvoje a sebepřijetí. Já jsem na této cestě a vědomě na ní pracuji už skoro devět let. A až teď díky socionice jsem přijala svou nejslabší stránku, kterou je u mě logika. Nebýt Socioniky, tak se do teď celá rudá vzteky rozčiluji nad tím, co mi na tom „blbým“ počítači zase nejde a proč atd.

Co je to socionika?

Socionika je univerzální věda. Lidský mozek není vytvořen tak, aby dokázal pojmout všechny roviny reality. Je tedy jasné, že aby dokázal člověk přežít a světu porozumět, musí se naučit přijímat z něj informace přiměřené svým schopnostem. OD DĚTSTVÍ HLEDÁME SVŮJ TALENT. Předpokládá se totiž, že všechny děti jsou talentované, jen je třeba zjistit v čem.

Existují také specializované školy (a dokonce i školky). Pořádají se různé olympiády, na kterých děti prokazují své schopnosti. Např. vztah lidí k matematice, jednotlivci se liší naprosto kardinálně. Jsou lidé prakticky geniální, ale i ti, kteří nepochopí Pythagorovu větu. A stejně odlišná, i když v realitě ne tak výrazně rozpoznatelná, je úroveň dovedností různých lidí v hudbě, kreslení, psychologii atd. Přičemž platí, že člověk, který se našel například v žurnalistice a přitom vypustil z hlavy veškerou matematiku, se může také považovat za zcela úspěšného, významného a váženého specialistu.

Tato typologie osobnosti může pomoct ve fungování velké firmy i se vztahy u vás doma. Pokud ve firmě máte několik lidí a nebo i kolegy v práci, se kterými se vídáte každý den, tak je nezbytné, aby jste společně vycházeli a měli práci rozdělenou podle svých schopností a talentů. Jednou z chyb ve vedení firmy je v tom, že chceme po všech lidech, aby uměli všechno a to je opravdu nesplnitelné. Pokud majitel firmy zná talenty a slabiny svých zaměstnanců, tak ví, jakým způsobem s nimi pracovat.

Úkolem socioniky je určit tyto krajnosti a pomoci tak celé firmě v jejím fungování. Pokud se bavíme o mezilidských vztazích, tak pokud poznáte sami sebe a víte jaké socionické typy jsou vaši nejbližší, tak budete vědět, jak najít společnou řeč a kde má ten člověk slabá místa a kam se mu nemáte trefovat. Může vám to pomoct pochopit, proč se ten druhý nad něčím rozčiluje. Pochopíte talenty a nedostatky svých dětí a věřte mi, že se vám všem uleví.

Pochopení svých krajností je totiž brána k porozumění. Pro větší pochopení svých krajností doporučuji základní kurz sebepoznání, který si můžete kdykoliv pustit znovu a znovu a lépe tak sami sobě porozumět. Já se k tomuto kurzu vždy ráda vracím.

Je obrovskou výhodou, že si můžete tento kurz udělat z pohodlí domova a kdykoliv. Myslím si, že přidaná hodnota online kurzů je právě možnost jejich opětovného procházení.

Přeji vám krásné předvánoční období plné vůně jehličí a sebepoznávání. Přeji vám, ať je vašim nejhezčím dárkem investice sama do sebe, abyste se mohly stát, stejně jako já, sama sobě vším.

Eva Kejíková 15.11.2018

Kontakt

Potřebujete se na něco zeptat nebo s něčím poradit?
Se vším Vám rády pomůžeme.
Glogovská Monika
Másilková Marie

Konzultace, semináře, firmy

Monika Glogovská
+420 724 952 194
glogovska.monika@socionika.cz

Účetnictví, knihy, podpora školení

Marie Másilková
+420 775 672 799
masilkova.marie@socionika.cz

Borůvková 20
Brno-Medlánky

Partneři

Scocionika
Scocionika

Podporujeme

Spolupracujeme

Scocionika
Scocionika
TYTO STRÁNKY MÁ NA SVĚDOMÍ:

Socionika consulting s.r.o.
Věžnička 33
58813 Polná
IČO: 08627444
DIČ: CZ08627444
Jsme plátci DPH.
tel.: (+420) 775 672 799
email: masilkova.marie@socionika.cz
zapsaná v obchodním rejstříku,
spisová značka C 114373 vedená u Krajského soudu v Brně

OBCHODNÍ PODMÍNKY
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ