Aktualita
Socionické rozhovory - 2. díl
Socionika
Rozhovor s psycholožkou a koučkou Karolínou Nyitray - rozšiřujeme náš tým!

Dovolte nám představit Karolínu Nyitray, která s námi začala spolupracovat. Kája je světoběžník, který se vyzná v lidech. 

Jak ses dostala k psychologii a ke studiu v Anglii?

Někteří lidé umí přirozeně pracovat se stroji, dobře spravovat peníze nebo něco naprogramovat. Já zase přirozeně vnímám to, jak funguje lidská mysl. Psychologie mě, tím pádem, vždycky zajímala a fascinovala. Nejen z pohledu jedince, ale i z toho, jak fungujeme ve společnosti.

Původně jsem začala studovat psychologii a sociální antropologii v Brně na FSS, ale pak jsem se zamilovala do kluka z Londýna. Sice nám to nevyšlo, ale můj vztah s Anglií trval dalších 9 let. Mezi tím mě totiž přijali na prestižní psychologický program na University of Bath. Taková nabídka se neodmítá.

Po škole jsem přemýšlela, že se vrátím, ale nakonec jsem se rozhodla zůstat a načerpat zkušenosti. Několik let jsem pracovala v komunitní psychiatrii, což byla práce sice těžká, ale ohromně mě profesně posunula! 

Proč ses rozhodla pro pobyt v Indii a co všechno ti to přineslo?

V jednu chvíli, také díky Brexitu, jsem začala mít pocit, že mi život v Anglii přinesl vše, co měl a že je čas posunout se dál. Rozhodla jsem se tedy všechno prodat, dát výpověď, koupit si jednosměrnou letenku a s baťohem na zádech se vydat do Nepálu, kde jsem měsíc učila malé budhistické mnišky angličtinu a poté se vydala na pouť po stopách Buddhy do Indie. 

Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života! Zažila jsem spousty dobrodružství, které zkoušely a posouvaly mé hranice. Také jsem měla jsem ohromné štěstí učit se meditaci od některých z největších učitelů tibetského buddhismu dnešní doby. Vždycky mě fascinovalo, jak jsou naše mysl a tělo propojené. Západní věda to teprve teď začíná brát vážně, ale východní systémy jsou v tomhle mnohem dál. Strávila jsem proto taky několik měsíců studiem jógy v její kolébce, Rishikeshi a stala se instruktorkou.

Samotný konec mé cesty byl hodně neobyčejný. Ke konci března 2020 jsem šla na dva týdny do retreatu (samota a ticho, ve kterém se člověk výhradně soustřeďuje na meditační práci) v klášteru v Himálajích. Když jsem skončila a znovu zapnula telefon, čekalo mě mnoho zpráv od zděšené rodiny, že Evropa je v karanténě a všude vládne panika. Svět najednou vypadal úplně jinak než ten, který jsem dva týdny předtím opustila. Rozhodla jsem tedy svou cestu ukončit a vrátit se do Česka, což se ovšem ukázalo jako nemalé dobrodružství, protože nebyly letenky. Řeknu jen, že to byl nejpodivuhodnější zážitek mého života. Nakonec jsem totiž cestovala v předposledním letadle Emirátů do Prahy v první třídě :)

Začínáš spolupracovat s námi, tedy Socionikou. Jak ses k tomu dostala?

Byla to taková šťastná náhoda. Po návratu do Česka jsem chtěla rozjet vlastní živnost, a kromě individuální práce začít dělat i vzdělávací kurzy. Přes bratra jsem se seznámila s Honzou Klusákem, kterého zaujalo, co mám v plánu, takže mě propojil s Martinem Másilkem a pak už to jelo! S Martinem se skvěle spolupracuje, má bohatou zkušenost s tím, jak udělat hodnotný kurz. Téma Pozitivní inteligence je v dnešní době více než aktuální téma, které může hodně pomoci. 

O čem je kurz a jak vás může obohatit? To si povíme v dalším díle. 

Těšíme se na vás!

Markéta Sladká 1.3.2021

Kontakt

Potřebujete se na něco zeptat nebo s něčím poradit?
Se vším Vám rády pomůžeme.
Glogovská Monika
Másilková Marie

Konzultace, semináře, firmy

Monika Glogovská
+420 724 952 194
glogovska.monika@socionika.cz

Účetnictví, knihy, podpora školení

Marie Másilková
+420 775 672 799
masilkova.marie@socionika.cz

Borůvková 20
Brno-Medlánky

Partneři

Scocionika
Scocionika

Podporujeme

Spolupracujeme

Scocionika
Scocionika
TYTO STRÁNKY MÁ NA SVĚDOMÍ:

Socionika consulting s.r.o.
Věžnička 33
58813 Polná
IČO: 08627444
DIČ: CZ08627444
Jsme plátci DPH.
tel.: (+420) 775 672 799
email: masilkova.marie@socionika.cz
zapsaná v obchodním rejstříku,
spisová značka C 114373 vedená u Krajského soudu v Brně

OBCHODNÍ PODMÍNKY
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ