Aktualita
Socionické rozhovory - 6. díl
Socionika
Začtěte se do rozhovoru s Marií Másilkovou, která stojí v administrativním a organizačním pozadí Socioniky.

Vím o tobě Maruško, že jsi maminkou Martina Másilka. Muže, který před více než 14 lety dovezl jako první socioniku k nám do republiky. Jaké byly začátky, pamatuješ si na to?

Martin si socioniku dovezl ze svého studijního pobytu v Rusku. Doma jsme si pak o socionice povídali, Martin ji začal rozvíjet kolem sebe a samozřejmě si mě také otypoval, ale v té době jsem socioniku nějak víc nevnímala. Intenzivnější vztah jsem se socionikou měla až v době, kdy jsem nastoupila do firmy. To bylo zhruba před 6 lety, kdy jsem šla do důchodu a Martin tehdy potřeboval pomoc. Za naši spolupráci jsem moc ráda, protože mohu stále komunikovat s lidmi, udržovat se v pracovním režimu, neustále se rozvíjet a pomáhat mu budovat firmu. 

Je na Martinově vedení týmu a firmy poznat, že rozumí lidem a chápe jejich silné a slabé stránky?

Určitě ano. Oproti jiným mým zaměstnáním je rozdílný přístup hodně znát. Martin se snaží využívat toho, co my a naše typy umí. Podle toho nám rozděluje úkoly, abychom je co nejlépe a nejjednodušeji díky našim silným stránkám zvládli. Každý dosahujeme mistrovství jinde a učíme se navzájem od sebe. Hodně také dbá na to, abychom se v týmu rozvíjeli. Kromě toho, že známe své socionické typy, máme každý udělaný Gallup test, který nám dál rozšiřuje obzory o tom, v čem jsme dobří. Martin také pracuje s mixem charakteristik a vlastností našich typů a na základě toho vzniká charakteristika našeho týmu a jeho silných a slabých stránek jako celku.

Prozradíš nám, jak to máš ty se socionikou?

Já osobně jsem byla jsem na seminářích Základy sebepoznání a Architektura uvnitř nás. Oba semináře mi otevřely oči v tom, že nemusíme všichni stejně přemýšlet a vnímat svět stejně. Nemám ale buňky na to, abych si typovala lidi kolem mě. Vnímám krajnosti a vím, že máme 8 funkcí. Nepamatuji si však charakteristický jednotlivých typů a jejich přednosti. 

Jaký jsi, Maruško, typ a co je jeho podstatou?

Jsem typ Robespierre (logicko - intuitivní racionální introvert) a hodně to na mě sedí. Ráda pracuju s technikou. Říkám o sobě, že jsem takový počítačovo-administrátorsko-technický typ. Zajímám se o nové skutečnosti, události, informace. Jsem citlivá na omezování svobody, násilí a nespravedlnost. Když něco dělám, tak to potřebuji pochopit a hodně se ptám. Někdy díky tomu lezu lidem na nervy. :)

Když mě Martin kdysi otypoval, s některými charakteristikami mého typu jsem nesouhlasila a zžívala jsem se s nimi. Nemyslela jsem si např., že jsem málo komunikativní člověk, protože ráda komunikuju. Vždycky se mi dobře povídalo s lidmi, kteří byli takoví lidoví a ukecaní. Co ale na mě sedělo hned, tak bylo např. to, že nemám ráda napjaté vztah. Potřebuji mít pocit svobody. Když na mě někdo tlačí, tak se vzepřu a myslím si, že jsem tak trochu rebel. Hodně na mě sedí spravedlnost. Aby byly věci, průběh a lidé spravedliví.

Čeho si na socionice ceníš?

Oceňuji to, že podporuje toleranci mezi lidmi a uvědomění si, že každý máme dané nějaké své vlastnosti a dovednosti. Když pochopíme, že se můžeme hodně lišit a přitom se doplňovat, podporovat se a spolupracovat, pak je vše jednodušší. Socionika mi navíc pomáhá pochopit sebe i své okolí a šetřit kritikou. Což je hodně důležité. Umíte se vžít do role druhého, promítnout si jeho pohled na věc a jeho přístup, a pak nemáte tendence ho kritizovat, protože mu rozumíte a víte, že dělá, co umí v dané situaci.

Co je v týmu tvým úkolem?

V týmu zajišťuji administrativu konzultací a komunikuji s firmami. U konzultací řeším termíny, propojení klienta s konzultantem a aby vše dobře klapalo. U firem jsem také takovým styčným důstojníkem, aby se domluvené konzultace či rozvojové semináře uskutečnili a aby byla kolem toho zajištěna veškerá administrativa. Krom fakturací mám na starosti také podklady pro účetnictví naší firmy. Díky tomu, že jsem typ Robespierre, tak se snažím mít ve všem přehled, pořádek a systém. Jsem logik a tomu to prostě sedí. A abych nezapomněla, když si u nás objednáte knihu o socionice, jsem to já, kdo vám ji zabalí a pošle. :)

Markéta Sladká 22.3.2021

Kontakt

Potřebujete se na něco zeptat nebo s něčím poradit?
Se vším Vám rády pomůžeme.
Glogovská Monika
Másilková Marie

Konzultace, semináře, firmy

Monika Glogovská
+420 724 952 194
glogovska.monika@socionika.cz

Účetnictví, knihy, podpora školení

Marie Másilková
+420 775 672 799
masilkova.marie@socionika.cz

Borůvková 20
Brno-Medlánky

Partneři

Scocionika
Scocionika

Podporujeme

Spolupracujeme

Scocionika
Scocionika
TYTO STRÁNKY MÁ NA SVĚDOMÍ:

Socionika consulting s.r.o.
Věžnička 33
58813 Polná
IČO: 08627444
DIČ: CZ08627444
Jsme plátci DPH.
tel.: (+420) 775 672 799
email: masilkova.marie@socionika.cz
zapsaná v obchodním rejstříku,
spisová značka C 114373 vedená u Krajského soudu v Brně

OBCHODNÍ PODMÍNKY
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ