Aktualita
Socionické rozhovory - 8. díl
Socionika
Rozhovor s asistentkou socioniky Monikou Glogovskou.

Vím, že žiješ na druhé straně republiky. Jakou “náhodou” ses dostala k socionice a do týmu Socioniky?

Ona to není až tak velká záhada. Pracuji jako vzdálená podpora pro organizace a firmy v oblasti seberozvoje. Takže jsem schopná “pracovat z Marsu” a udělat spoustu práce. :-) Díky doporučení mého jiného klienta, se kterým pracuji, jsem se seznámila s Martinem Másilkem, který v tu dobu hledal nového člověka do týmu. Letos už to budou tři roky a já nasávám socioniku spíše z pohledu uživatele (nejsem lektor ani konzultant) a moc mě to baví.  

Co ti přineslo poznání socioniky a jak ti pomáhá?

Socionika si ke mně našla cestu až díky spolupráci s firmou a postupně si našla své místo v mém životě.  Opravdu mě fascinuje. Není to totiž jen nějaké “Vyplním si test a teď už vím, kdo jsem!” Ano, dozvěděla jsem se svůj typ a jaký je. Hlavně jsem si ale doplnila informace o sobě a konečně vědomě s tím začínám umět pracovat. Rozvíjím se tam, kde se cítím být dobrá, silná a mám flow. Být vědomá v tom, co dělám, je pro mne nesmírně důležité. 

Začala jsem cíleně pracovat na svých silných stránkách a přijímat své slabé stránky. Je to cesta, a to mne moc baví, to posouvání hranic, objevování skrytého potenciálu. Na druhou stranu mne to učí pokoře, soucitu a porozumění se sebou a svými slabými stránkami, s druhými lidmi.

Snad můžu prozradit, že jsi typ Balzac. Jaké jsou tvé silné stránky a jak jich využíváš?

Je to tak, jsem typ Balzac (intuitivně-logický iracionální introvert). Mými silnými stránkami jsou hlavně plánování a předvídání budoucích událostí, což se mi dost dobře hodí nejen v mé práci, ale také při výchově dcerky. S dcerou jsme tým, a i když mám ráda pravidla a mantinely, baví mne posouvat hranice a být otevřená jejím úžasným myšlenkám. 

Co je v týmu tvým úkolem? 

V týmu jsem na pozici asistentky, která je pravou rukou majitele firmy a podporou pro ostatní členy týmu. Mám na starosti back-office (společně s Maruškou M.) a zároveň se starám o organizaci seminářů pro naše klienty. Pokud tedy budete řešit něco ohledně semináře, budu to já, kdo vám zvedne telefon. :-)

Socionika popisuje i vztahy mezi jednotlivými typy. Tvůj šéf je Balzac stejně jako ty a váš mezitypový vztah se nazývá totožný. O tomto vztahu se říká “Je štěstí, že tě chápou.” Je pro tebe snazší pracovat s někým, kdo je ti hodně podobný a kdo tě má v podstatě nejvíc chápat?

Díky tomu, že je Martin stejný typ, můžu si k němu chodit pro rady. Jak třeba čerpat energii jako introvert. Jak se nezavařit. Pracovat se stejným typem je pro mě klidnější, přemýšlíme podobně. Vím, co bude ode mě potřebovat, co udělat, jak se zachovat, jak co připravit. Cítím, kdy můžu a kdy ne, abych ho nezahlcovala. Je inspirativním a podporujícím šéfem. 

Tvůj partner je také otypovaný. Pomohlo ti ho pochopit je a lépe se zorientovat v jeho reakcích a rozhodování?

Můj partner je Napoleon (senzoricko-etický iracionální extrovert). Když už jsme nakousli ty mezitypové vztahy, tak náš vztah je duální. Kde mi chybí energie, dokáže mě pochopit a podpořit a tam kde si on ulítává, plýtvá svým časem, já jej dokážu zklidnit, pomoci mu zaměřit se na to podstatné. On je ten “wow” a já ta “pozor”. Stále se od sebe učíme a je to super jízda. 

Socionika není tvé jediné “zaměstnání”, co jiného ještě děláš? 

Socionika mi pomáhá i u mých dalších klientů, kde se skvěle uplatňuje můj smysl pro řád, organizaci a nesmírná chuť učit se novým věcem. Vedle spolupráce se Socionikou ještě například pečuji o lektory a klienty v jedné neziskové organizaci v Brně se zaměřením na psychohygienu pomocí mandal (arteterapie), cvičení či koučingu.. Závěrem bych chtěla říct, že když opravdu chcete, socionika ve vás probudí to nejlepší!

Markéta Sladká 5.4.2021

Kontakt

Potřebujete se na něco zeptat nebo s něčím poradit?
Se vším Vám rády pomůžeme.
Másilková Marie
Glogovská Monika

Konzultace, firmy

Marie Másilková
+420 775 672 799
masilkova.marie@socionika.cz

Semináře, firmy, operativa

Monika Glogovská
+420 724 952 194
glogovska.monika@socionika.cz

Borůvková 20
Brno-Medlánky

Partneři

Scocionika
Scocionika

Spolupracujeme

Scocionika
Scocionika
TYTO STRÁNKY MÁ NA SVĚDOMÍ:

Socionika consulting s.r.o.
Věžnička 33
58813 Polná
IČO: 08627444
DIČ: CZ08627444
Jsme plátci DPH.
tel.: (+420) 775 672 799
email: masilkova.marie@socionika.cz
zapsaná v obchodním rejstříku,
spisová značka C 114373 vedená u Krajského soudu v Brně

OBCHODNÍ PODMÍNKY
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ