Dostojevský - práce a vzdělání
Jaké zaměstnání a škola se hodí pro Dostojevského?
Socionika

Dostojevský je skvělý ve vnímání vztahů a jejich potenciálu či možnému budoucímu směřování ideí. S lidmi dokáže komunikovat s taktností a elegantností. Rád udržuje a rozvíjí kvalitní a dobré vztahy. Díky těmto kvalitám je rozený psycholog, terapetup, či diplomat. Dokáže vidět a dokonce rozvíjet lidský potenciál. Má rád jakékoliv novinky. Je schopný odhadnout dopad ideí na lidské životy jako nikdo jiný. Rád se vzdělává, ale hlavně rád vzdělává ostatní. K dětem přistupuje jako k dospělým, podporuje je k jejich nezávislosti. Má rád jakékoliv novinky nestandardní věci a idee. Dokáže vnímat, jak se budou situace vyvíjet, vnímá tendence a možnosti.

Je také velice nápaditý a originální. Skvěle také vnímá dopady náboženství a spirituality na lidskou psychiku. Dokáže obstojně pečovat o své tělo. Pokud je to potřeba, bude pečovat o své nejbližší s tou největší láskou. Potřebuje ovšem slyšet slova uznání a přiložit ruku k dílu. Jinak vnitřně vyhoří, i když vám na venek nic neřekne. Ve vztahu 1na1 dokáže dobře pracovat s emocemi a naladěním člověka. Ví, jak s lidmi hovořit a je schopný lidem pomoct se uvolnit a zbavit je jejich stresu a zátěže. Showmani z nich ovšem určitě nebudou.

Ve velkých skupinách se zpravidla cítí nekomfortně a může být pro ně náročné prezentovat před takovou skupinou i myšlenky a fakta, které zná velice dobře. Doporučená práce pro tento typ je psycholog, soc. pracovník, vychovatel, učitel, kouč, terapeut, designer, grafik, diplomat, umělec (básník, spisovatel, malíř), farář, sociolog, filosof. A v rámci školství můžeme doporučit střední školy jako je gymnázium, obory učitelství či soc. činnost. Vysoká škola pedagogická, filosofická, teologická, fakulta soc. studii či umělecká.

Bára Šarafínová a Gabriel Štěpánek 26.5.2022

Kontakt

Potřebujete se na něco zeptat nebo s něčím poradit?
Se vším Vám rády pomůžeme.
Másilková Marie
Glogovská Monika

Konzultace, firmy

Marie Másilková
+420 775 672 799
masilkova.marie@socionika.cz

Semináře, firmy, operativa

Monika Glogovská
+420 724 952 194
glogovska.monika@socionika.cz

Borůvková 20
Brno-Medlánky

Partneři

Scocionika
Scocionika

Spolupracujeme

Scocionika
Scocionika
TYTO STRÁNKY MÁ NA SVĚDOMÍ:

Socionika consulting s.r.o.
Věžnička 33
58813 Polná
IČO: 08627444
DIČ: CZ08627444
Jsme plátci DPH.
tel.: (+420) 775 672 799
email: masilkova.marie@socionika.cz
zapsaná v obchodním rejstříku,
spisová značka C 114373 vedená u Krajského soudu v Brně

OBCHODNÍ PODMÍNKY
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ