Třetím členem čtvrté kvadry je Huxley
Další socionický typ takzvaný poradce nebo reportér.
Socionika

Jejich nejsilnějším talentem je intuice možností, skrze kterou díky velmi silné etice vztahů, dokáže rozpoznat talenty u druhých lidí. Vidí, v čem se může každý najít, kde je jeho potenciál, kam směřovat v životě, dokáže tak lidi náležitě ocenit v tom, co jim jde z podstaty dobře. Výborně vnímají aspekty neverbální komunikace a motivy, které se za ní u jednotlivých lidí mohou skrývat. Skvěle se orientují v mezilidských vztazích, dokážou je dobře a rychle navazovat, jejich vztahová síť dosahuje obrovských rozměrů. Dalo by se říct, že okrajově, přes někoho, znají skoro každého. V kolektivu umí hýbat s atmosférou, po kapsách mají skvělé historky a příběhy, které podporuje jejich úžasná fantazie.

Největší slabinou je u nich strukturní logika – tabulky, grafy, smlouvy, a to drobné písmo v nich! To je pro ně největší utrpení. Často jim unikají detaily témat, mnohem líp se jim zaměřuje na téma jako na celek a můžou tak občas dávat dojem určité povrchnosti. Někdy pro ně může být těžké mít pevnou vůli, především v tom donutit se dodělat věci do konce. Odhadnout, jak moc teple se mají obléct podle počasí, nebo jak moc je jim příjemný určitý materiál, je pro ně také často oříšek.

Ze všeho nejradši mají pohodlíčko – cítit se jako doma, hezky pod dečkou s dobrým čajem a čokoládou si lebedit. Ideálně pokud se o ně někdo v tomto směru postará. Třeba tím, že jim uvaří nebo je namasíruje, to pak lidé typu Huxley úplně roztečou. Velmi ocení pomoc s timemanagementem a organizací jejich práce. Pak jsou schopni se líp orientovat v tom, co mají dělat.

Slavní lidé typu Huxley jsou třeba Jobs, Murphy, Dyk, Gibson, Brosman, Depp, Bolek Polívka, Lady Gaga, oslíček ze Shreka.

Chcete vědět o typu Huxley ještě více? Mrkněte na video.

Bára Šarafínová a Gabriel Štěpánek 6.6.2022

Kontakt

Potřebujete se na něco zeptat nebo s něčím poradit?
Se vším Vám rády pomůžeme.
Glogovská Monika
Másilková Marie

Konzultace, semináře, firmy

Monika Glogovská
+420 724 952 194
glogovska.monika@socionika.cz

Účetnictví, knihy, podpora školení

Marie Másilková
+420 775 672 799
masilkova.marie@socionika.cz

Borůvková 20
Brno-Medlánky

Partneři

Scocionika
Scocionika

Podporujeme

Spolupracujeme

Scocionika
Scocionika
TYTO STRÁNKY MÁ NA SVĚDOMÍ:

Socionika consulting s.r.o.
Věžnička 33
58813 Polná
IČO: 08627444
DIČ: CZ08627444
Jsme plátci DPH.
tel.: (+420) 775 672 799
email: masilkova.marie@socionika.cz
zapsaná v obchodním rejstříku,
spisová značka C 114373 vedená u Krajského soudu v Brně

OBCHODNÍ PODMÍNKY
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ